dobre logo dla firmy czyli jakie?

Dobre logo czyli jakie?

Dobre logo powinno być proste, ale jednocześnie niebanalne. Kolorystyka i font powinny być spójne z wizerunkiem marki i jej wartościami. Logo powinno być dostosowane do różnych formatów i skalowalne. Ostatecznie, dobre logo powinno przyciągać uwagę i wprowadzać w pozytywny nastrój, zapraszając do poznania marki.

Logo jest ważne, ponieważ jest to graficzny symbol, który reprezentuje markę i jest jej pierwszym wizerunkiem. Logo pomaga w rozpoznawalności marki, budowaniu jej wizerunku i zwiększaniu świadomości marki wśród konsumentów. Jest to ważne zwłaszcza w erze reklamy i konkurencji, kiedy to klienci mają do wyboru wiele różnych marek i produktów.

Jednakże, spójna identyfikacja wizualna jest najważniejsza dla marki, ponieważ to ona zapewnia spójność i jedność wizerunku marki we wszystkich kanałach komunikacji, takich jak strona internetowa, materiały reklamowe, opakowania produktów, itp. Spójna identyfikacja marki zapewnia, że logo, kolory, czcionki i inne elementy wizualne są ujednolicone, co umożliwia łatwe rozpoznanie marki i budowanie trwałego wizerunku w umysłach konsumentów. Bez spójnej identyfikacji wizualnej, logo może być rozpoznawalne, ale marka może tracić na wiarygodności, a klienci mogą mieć trudności w zidentyfikowaniu marki w różnych kontekstach. Dlatego spójna identyfikacja wizualna jest kluczowa dla budowania trwałej marki i zwiększenia jej wartości na rynku.
dobre logo

Co składa się na spójną identyfikację?

Spójna identyfikacja wizualna to kompleksowy system składający się z różnych elementów, które razem tworzą spójny wizerunek marki. Oto kilka elementów, które składają się na spójną identyfikację wizualną:
 1. Logo jest podstawowym elementem spójnej identyfikacji wizualnej. Powinno być proste, łatwe do zapamiętania i rozpoznawania oraz reprezentować markę i jej wartości.
 2. Kolorystyka jest ważnym elementem spójnej identyfikacji wizualnej. Powinna być spójna z logo i reprezentować markę i jej wartości. Dobrze dobrana kolorystyka może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki i zwiększeniu jej wartości.
 3. Typografia dobrze dobrana czcionka może pomóc w budowaniu spójnego wizerunku marki. Czcionki powinny być spójne z logo i kolorystyką marki.
 4. Grafika i ilustracje mogą pomóc w wzbogaceniu spójnej identyfikacji wizualnej i pomóc w budowaniu wizerunku marki.
 5. Styl fotografii  może również wpłynąć na spójną identyfikację wizualną marki. Powinien być spójny z logo, kolorystyką, czcionkami i wartościami marki.
 6. Szablonów i szablonów dokumentów pomagają w utrzymaniu spójnej identyfikacji wizualnej we wszystkich materiałach drukowanych, takich jak wizytówki, katalogi produktowe i broszury.
Wszystkie te elementy razem tworzą spójny i konsekwentny wizerunek marki, który pomaga budować jej rozpoznawalność i wartość na rynku.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Czy logo musi być dosłowne?

Nie, logo nie musi być dosłowne, a czasami nawet lepiej, gdy nie jest. W rzeczywistości wiele skutecznych logo opiera się na abstrakcyjnych, nieoczywistych lub symbolicznych elementach, które mają bardziej subtelne powiązanie z marką lub produktami, które reprezentują. Na przykład logo Nike, które przedstawia pojedyncze skrzydło, może nie być natychmiastowo kojarzone z butami do biegania lub innymi produktami sportowymi. Jednak jest to abstrakcyjne i dynamiczne logo, które odzwierciedla wartości marki, takie jak ruch, szybkość i wytrzymałość. Innym przykładem jest logo firmy Apple, które przedstawia jedno jabłko z brakującym kawałkiem, ale nie ma w nim bezpośredniego odniesienia do produktów technologicznych, które firma produkuje. Zamiast tego, logo to symbolizuje prostotę, elegancję i innowacyjność, które są wartościami, na których opiera się firma.  Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy logo musi być dosłowne. Kluczowe jest, aby logo było spójne z marką i reprezentowało jej wartości i idee w sposób wyraźny i niezapomniany, a jednocześnie było unikalne i wyróżniające się na tle innych logo.
Na co zwrócić uwagę przy projekcie logo?
Podczas projektowania logo należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które wpłyną na jakość i skuteczność końcowego produktu. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę:
 1. Spójność z identyfikacją wizualną marki – logo powinno być spójne z całym wizerunkiem marki, takim jak kolorystyka, czcionki, grafika i styl. Warto upewnić się, że logo będzie łatwo identyfikowalne jako część większej całości identyfikacji wizualnej marki.
 2. Prostota i czytelność – logo powinno być proste i czytelne, aby łatwo można je było zapamiętać i rozpoznać. Zbyt skomplikowane lub zatłoczone logo może wprowadzać zamieszanie i utrudniać odbiorcom szybkie zrozumienie, czym zajmuje się marka.
 3. Oryginalność i unikalność – logo powinno być oryginalne i wyróżniać się na tle innych logo w branży. Warto upewnić się, że logo nie jest podobne do innych, ponieważ to może wprowadzać zamieszanie i utrudniać odbiorcom rozróżnienie marki od konkurencji.
 4. Łatwość adaptacji – logo powinno być łatwo dostosowane do różnych form i rozmiarów, takich jak strona internetowa, wizytówki, plakaty, itp. Warto upewnić się, że logo będzie wyglądało dobrze na różnych tłach i w różnych rozmiarach.
 5. Odpowiedni kolor – wybór odpowiedniego koloru może mieć duży wpływ na percepcję logo i wizerunek marki. Warto wybrać kolor, który będzie spójny z całą identyfikacją wizualną marki i odpowiadać na potrzeby grupy docelowej.
 6. Czytelność w różnych kontekstach – logo powinno być czytelne i rozpoznawalne w różnych kontekstach, takich jak na różnych tłach czy na różnych powierzchniach. Warto upewnić się, że logo jest czytelne i łatwo rozpoznawalne w każdym możliwym kontekście.
 7. Emocjonalne połączenie z marką – dobre logo powinno budować emocjonalne połączenie z marką i wartościami, jakie reprezentuje. Logo może przyciągać uwagę i wywoływać pozytywne skojarzenia z marką, co może pomóc w budowaniu jej wizerunku i rozpoznawalności.
Podsumowując, projektowanie logo to proces złożony i wymagający. Warto zwrócić uwagę na te kluczowe elementy, aby stworzyć logo, które będzie spójne, czytelne, oryginalne i łatwo dostosowywane.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Czy coś jeszcze? Komunikacja?

Komunikacja to również ważny element spójnej identyfikacji marki. To, jak marka się komunikuje i jakie wartości przekazuje w swoich kampaniach marketingowych, wpływa na sposób postrzegania marki przez konsumentów. Dlatego ważne jest, aby wszystkie materiały reklamowe i komunikaty były spójne z wartościami i wizerunkiem marki. Komunikacja dotyczy także sposobu, w jaki marka komunikuje się z konsumentami na różnych platformach, takich jak media społecznościowe, strona internetowa i inne kanały komunikacji. Spójna identyfikacja wizualna powinna być widoczna we wszystkich tych kanałach i w komunikacji marki, aby zbudować jednolity wizerunek marki i zwiększyć jej wartość .Dlatego spójna identyfikacja wizualna i spójna komunikacja są ze sobą powiązane i razem pomagają w budowaniu trwałej marki.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Fonty w logo

Fonty w logo są bardzo ważne, ponieważ wpływają na odczucie i przekaz wizualny Twojej marki. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru fontów w logo:

 1. Wybierz czytelny font: Font powinien być czytelny i łatwy do odczytania, zwłaszcza w małych rozmiarach. Niektóre fonty, takie jak pismo ozdobne, mogą być piękne, ale trudne do odczytania.
 2. Dobierz font do branży: Font powinien być zgodny z charakterem Twojej marki i branżą, w której działa. Na przykład, jeśli Twoja firma działa w branży finansowej, font powinien być poważny i profesjonalny.
 3. Zdecyduj się na jedno lub dwa fonty: Nie używaj zbyt wielu fontów w logo, ponieważ może to wyglądać chaotycznie. W większości przypadków wystarczy jeden lub dwa fonty, aby uzyskać czytelne i spójne logo.
 4. Sprawdź czy fonty są skalowalne: Upewnij się, że fonty, które wybierzesz, są skalowalne bez utraty jakości. To ważne, ponieważ Twoje logo będzie wykorzystywane w różnych rozmiarach na różnych nośnikach.

logo twojej marki

Logo powinno być responsywne!

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi korzysta z różnych urządzeń mobilnych, ważne jest, aby logo było responsywne i dobrze wyglądało na różnych rozmiarach ekranu.

W przypadku projektowania responsywnego logo, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, musisz dostosować wielkość logo do różnych rozmiarów ekranów. To oznacza, że ​​logo powinno być czytelne i nie tracić jakości, niezależnie od rozmiaru ekranu. Po drugie, kontrast i kolory powinny być odpowiednio dostosowane, aby zapewnić czytelność i estetykę na różnych tłach i podłożach.

Ostatecznie, kluczem do projektowania responsywnego logo jest zachowanie prostoty i trzymanie się podstawowych zasad projektowania. Ważne jest, aby logo wyrażało charakter marki i była łatwa do zapamiętania, ale równocześnie powinna działać na każdym urządzeniu i w każdym kontekście.

logo dla twojej firmy

Przykłady responsywnych logo znanych marek

 1. Chanel jest doskonałym przykładem responsywnego logo. Zmienia się ono w zależności od urządzenia i rozmiaru ekranu, zachowując jednak swoją charakterystyczną formę i kolorystykę.
 2. Walt Disney jest również responsywne i zmienia swoje proporcje w zależności od rozmiaru ekranu. Ostatecznie logo Airbnb jest czytelne i łatwe do rozpoznania na różnych urządzeniach.
 3. Heineken jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie, a jego responsywność to jeden z powodów jego sukcesu. Nike dostosowuje swoje logo do różnych kontekstów i sytuacji, co pomaga utrzymać spójność i zwiększa jego rozpoznawalność.
 4. Coca-Cola to kolejny przykład responsywnego logo, które zachowuje swoją charakterystyczną formę i kolorystykę, niezależnie od rozmiaru ekranu. To pomaga utrzymać spójność marki i zwiększa jej rozpoznawalność.

itd :).

Facebook
LinkedIn
Nieograniczone kreatywne zasoby

Szablony WordPress, Fonty, Zdjęcia, Szablony prezentacji i mailingów, gotowe grafiki i wiele, wiele więcej!

to wszystko
tylko 14,50 € /msc

Odkryj darmowe kreatywne zasoby

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu Twojej strony internetowej?

Pozwól sobie skupić się na tym co istotne dla Twojego biznesu, a my zajmiemy się prowadzeniem, wsparciem technicznym i graficznym Twojej strony internetowej.

już od 79 zł

netto miesięcznie!