Naucz się tworzyć strony internetowe
Kompletny kurs tworzenia stron internetowych od podstaw dla początkujących!

dobre logo dla firmy czyli jakie?

Dobre logo czyli jakie?

Dobre logo powinno być proste, ale jednocześnie niebanalne. Kolorystyka i font powinny być spójne z wizerunkiem marki i jej wartościami. Logo powinno być dostosowane do różnych formatów i skalowalne. Ostatecznie, dobre logo powinno przyciągać uwagę i wprowadzać w pozytywny nastrój, zapraszając do poznania marki.

Logo jest ważne, ponieważ jest to graficzny symbol, który reprezentuje markę i jest jej pierwszym wizerunkiem. Logo pomaga w rozpoznawalności marki, budowaniu jej wizerunku i zwiększaniu świadomości marki wśród konsumentów. Jest to ważne zwłaszcza w erze reklamy i konkurencji, kiedy to klienci mają do wyboru wiele różnych marek i produktów.

Jednakże, spójna identyfikacja wizualna jest najważniejsza dla marki, ponieważ to ona zapewnia spójność i jedność wizerunku marki we wszystkich kanałach komunikacji, takich jak strona internetowa, materiały reklamowe, opakowania produktów, itp. Spójna identyfikacja marki zapewnia, że logo, kolory, czcionki i inne elementy wizualne są ujednolicone, co umożliwia łatwe rozpoznanie marki i budowanie trwałego wizerunku w umysłach konsumentów. Bez spójnej identyfikacji wizualnej, logo może być rozpoznawalne, ale marka może tracić na wiarygodności, a klienci mogą mieć trudności w zidentyfikowaniu marki w różnych kontekstach. Dlatego spójna identyfikacja wizualna jest kluczowa dla budowania trwałej marki i zwiększenia jej wartości na rynku.
dobre logo

Co składa się na spójną identyfikację?

Spójna identyfikacja wizualna to kompleksowy system składający się z różnych elementów, które razem tworzą spójny wizerunek marki. Oto kilka elementów, które składają się na spójną identyfikację wizualną:
 1. Logo jest podstawowym elementem spójnej identyfikacji wizualnej. Powinno być proste, łatwe do zapamiętania i rozpoznawania oraz reprezentować markę i jej wartości.
 2. Kolorystyka jest ważnym elementem spójnej identyfikacji wizualnej. Powinna być spójna z logo i reprezentować markę i jej wartości. Dobrze dobrana kolorystyka może pomóc w budowaniu rozpoznawalności marki i zwiększeniu jej wartości.
 3. Typografia dobrze dobrana czcionka może pomóc w budowaniu spójnego wizerunku marki. Czcionki powinny być spójne z logo i kolorystyką marki.
 4. Grafika i ilustracje mogą pomóc w wzbogaceniu spójnej identyfikacji wizualnej i pomóc w budowaniu wizerunku marki.
 5. Styl fotografii  może również wpłynąć na spójną identyfikację wizualną marki. Powinien być spójny z logo, kolorystyką, czcionkami i wartościami marki.
 6. Szablonów i szablonów dokumentów pomagają w utrzymaniu spójnej identyfikacji wizualnej we wszystkich materiałach drukowanych, takich jak wizytówki, katalogi produktowe i broszury.
Wszystkie te elementy razem tworzą spójny i konsekwentny wizerunek marki, który pomaga budować jej rozpoznawalność i wartość na rynku.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Czy logo musi być dosłowne?

Nie, logo nie musi być dosłowne, a czasami nawet lepiej, gdy nie jest. W rzeczywistości wiele skutecznych logo opiera się na abstrakcyjnych, nieoczywistych lub symbolicznych elementach, które mają bardziej subtelne powiązanie z marką lub produktami, które reprezentują. Na przykład logo Nike, które przedstawia pojedyncze skrzydło, może nie być natychmiastowo kojarzone z butami do biegania lub innymi produktami sportowymi. Jednak jest to abstrakcyjne i dynamiczne logo, które odzwierciedla wartości marki, takie jak ruch, szybkość i wytrzymałość. Innym przykładem jest logo firmy Apple, które przedstawia jedno jabłko z brakującym kawałkiem, ale nie ma w nim bezpośredniego odniesienia do produktów technologicznych, które firma produkuje. Zamiast tego, logo to symbolizuje prostotę, elegancję i innowacyjność, które są wartościami, na których opiera się firma.  Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy logo musi być dosłowne. Kluczowe jest, aby logo było spójne z marką i reprezentowało jej wartości i idee w sposób wyraźny i niezapomniany, a jednocześnie było unikalne i wyróżniające się na tle innych logo.
Na co zwrócić uwagę przy projekcie logo?
Podczas projektowania logo należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które wpłyną na jakość i skuteczność końcowego produktu. Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę:
 1. Spójność z identyfikacją wizualną marki – logo powinno być spójne z całym wizerunkiem marki, takim jak kolorystyka, czcionki, grafika i styl. Warto upewnić się, że logo będzie łatwo identyfikowalne jako część większej całości identyfikacji wizualnej marki.
 2. Prostota i czytelność – logo powinno być proste i czytelne, aby łatwo można je było zapamiętać i rozpoznać. Zbyt skomplikowane lub zatłoczone logo może wprowadzać zamieszanie i utrudniać odbiorcom szybkie zrozumienie, czym zajmuje się marka.
 3. Oryginalność i unikalność – logo powinno być oryginalne i wyróżniać się na tle innych logo w branży. Warto upewnić się, że logo nie jest podobne do innych, ponieważ to może wprowadzać zamieszanie i utrudniać odbiorcom rozróżnienie marki od konkurencji.
 4. Łatwość adaptacji – logo powinno być łatwo dostosowane do różnych form i rozmiarów, takich jak strona internetowa, wizytówki, plakaty, itp. Warto upewnić się, że logo będzie wyglądało dobrze na różnych tłach i w różnych rozmiarach.
 5. Odpowiedni kolor – wybór odpowiedniego koloru może mieć duży wpływ na percepcję logo i wizerunek marki. Warto wybrać kolor, który będzie spójny z całą identyfikacją wizualną marki i odpowiadać na potrzeby grupy docelowej.
 6. Czytelność w różnych kontekstach – logo powinno być czytelne i rozpoznawalne w różnych kontekstach, takich jak na różnych tłach czy na różnych powierzchniach. Warto upewnić się, że logo jest czytelne i łatwo rozpoznawalne w każdym możliwym kontekście.
 7. Emocjonalne połączenie z marką – dobre logo powinno budować emocjonalne połączenie z marką i wartościami, jakie reprezentuje. Logo może przyciągać uwagę i wywoływać pozytywne skojarzenia z marką, co może pomóc w budowaniu jej wizerunku i rozpoznawalności.
Podsumowując, projektowanie logo to proces złożony i wymagający. Warto zwrócić uwagę na te kluczowe elementy, aby stworzyć logo, które będzie spójne, czytelne, oryginalne i łatwo dostosowywane.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Czy coś jeszcze? Komunikacja?

Komunikacja to również ważny element spójnej identyfikacji marki. To, jak marka się komunikuje i jakie wartości przekazuje w swoich kampaniach marketingowych, wpływa na sposób postrzegania marki przez konsumentów. Dlatego ważne jest, aby wszystkie materiały reklamowe i komunikaty były spójne z wartościami i wizerunkiem marki. Komunikacja dotyczy także sposobu, w jaki marka komunikuje się z konsumentami na różnych platformach, takich jak media społecznościowe, strona internetowa i inne kanały komunikacji. Spójna identyfikacja wizualna powinna być widoczna we wszystkich tych kanałach i w komunikacji marki, aby zbudować jednolity wizerunek marki i zwiększyć jej wartość .Dlatego spójna identyfikacja wizualna i spójna komunikacja są ze sobą powiązane i razem pomagają w budowaniu trwałej marki.
Projekty graficzne logo dla twojej firmy

Fonty w logo

Fonty w logo są bardzo ważne, ponieważ wpływają na odczucie i przekaz wizualny Twojej marki. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru fontów w logo:

 1. Wybierz czytelny font: Font powinien być czytelny i łatwy do odczytania, zwłaszcza w małych rozmiarach. Niektóre fonty, takie jak pismo ozdobne, mogą być piękne, ale trudne do odczytania.
 2. Dobierz font do branży: Font powinien być zgodny z charakterem Twojej marki i branżą, w której działa. Na przykład, jeśli Twoja firma działa w branży finansowej, font powinien być poważny i profesjonalny.
 3. Zdecyduj się na jedno lub dwa fonty: Nie używaj zbyt wielu fontów w logo, ponieważ może to wyglądać chaotycznie. W większości przypadków wystarczy jeden lub dwa fonty, aby uzyskać czytelne i spójne logo.
 4. Sprawdź czy fonty są skalowalne: Upewnij się, że fonty, które wybierzesz, są skalowalne bez utraty jakości. To ważne, ponieważ Twoje logo będzie wykorzystywane w różnych rozmiarach na różnych nośnikach.

logo twojej marki

Logo powinno być responsywne!

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi korzysta z różnych urządzeń mobilnych, ważne jest, aby logo było responsywne i dobrze wyglądało na różnych rozmiarach ekranu.

W przypadku projektowania responsywnego logo, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, musisz dostosować wielkość logo do różnych rozmiarów ekranów. To oznacza, że ​​logo powinno być czytelne i nie tracić jakości, niezależnie od rozmiaru ekranu. Po drugie, kontrast i kolory powinny być odpowiednio dostosowane, aby zapewnić czytelność i estetykę na różnych tłach i podłożach.

Ostatecznie, kluczem do projektowania responsywnego logo jest zachowanie prostoty i trzymanie się podstawowych zasad projektowania. Ważne jest, aby logo wyrażało charakter marki i była łatwa do zapamiętania, ale równocześnie powinna działać na każdym urządzeniu i w każdym kontekście.

logo dla twojej firmy

Przykłady responsywnych logo znanych marek

 1. Chanel jest doskonałym przykładem responsywnego logo. Zmienia się ono w zależności od urządzenia i rozmiaru ekranu, zachowując jednak swoją charakterystyczną formę i kolorystykę.
 2. Walt Disney jest również responsywne i zmienia swoje proporcje w zależności od rozmiaru ekranu. Ostatecznie logo Airbnb jest czytelne i łatwe do rozpoznania na różnych urządzeniach.
 3. Heineken jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie, a jego responsywność to jeden z powodów jego sukcesu. Nike dostosowuje swoje logo do różnych kontekstów i sytuacji, co pomaga utrzymać spójność i zwiększa jego rozpoznawalność.
 4. Coca-Cola to kolejny przykład responsywnego logo, które zachowuje swoją charakterystyczną formę i kolorystykę, niezależnie od rozmiaru ekranu. To pomaga utrzymać spójność marki i zwiększa jej rozpoznawalność.

itd :).

Szukasz miejsca na swoją stronę www?

Polecam hosting w Seohost, z którego sam używam, a z kodem ARTUR25 otrzymasz aż 25% zniżki przy rejestracji dowolnego serwera!

25% taniej!

na hosting z kodem ARTUR25

Odkryj darmowe kreatywne zasoby

Zgłoś niedziałający link

Za każde zgłoszenie, które przyczyni się do jakości katalogu przydatnych narzędzi online z góry dziękuję!

Szukasz niezawodnego hostingu?

Polecam hosting w Seohost, z którego sam używam, a z kodem ARTUR25 otrzymasz aż 25% zniżki przy rejestracji dowolnego serwera!

25% taniej!

na hosting z kodem ARTUR25