0_94Vx81O0r850ujnj

Dobre logo jest ważne, ale spójny wizerunek jest TURBO ważny.

Nie ma wątpliwości, że logo jest kluczowym elementem wizerunku marki. To logo jest naszą wizytówką, symbolem, który będzie pojawiał się na materiałach promocyjnych, witrynach czy elementach wizerunkowych marki.

Nie ma wątpliwości, że logo jest kluczowym elementem wizerunku marki. To logo jest naszą wizytówką, symbolem, który będzie pojawiał się na materiałach promocyjnych, witrynach czy elementach wizerunkowych marki. Dobre logo to takie, które łączy w sobie trzy podstawowe cechy:

  1. Logo MUSI być proste: W myśl zasady Less is more logo powinno być jak najbardziej proste. To ten mały znaczek, to ten krótki tekst powinien szybko być zapamiętany przez odbiorcę.
  2. Logo MUSI być uniwersalne: Logo powinno być na tyle uniwersalne, żeby dobrze prezentowało się na stronie internetowej, ale również na takich małych nośnikach jak na przykład długopisy. Z pomocą może przyjść nam Księga znaku, gdzie określmy dozwolone modyfikacje logo czy też minimalną jego wielkość.
  3. Logo MUSI być ponadczasowe: Nasz znaczek powinien być niewrażliwy na zmieniające się trendy. Największym markom od lat towarzyszy ten sam znak i tylko niekiedy muśnięte lekkim liftingiem.

Według przeprowadzonego badania przez signs.com na 156 amerykanach, którzy mieli za zadanie narysować z pamięci 10 popularnych logo znanych marek tj Apple, Adidas, Burger King, Domino’s, 7 eleven, Foot Locker, Starbucks, Walmart, Target, IKEA. Z tych wszystkich znaków respondenci najlepiej odwzorowali logo IKEA — 30% bliskich perfekcji odwzorowań, a najgorzej wypadł Starbucks — tylko 6% (1)

Dobre logo jest ważne, ale spójny wizerunek jest TURBO ważny.

Logo jest jak cegła, a cały dom

Nasze logo jest ważne, ale czy najważniejsze? Zdecydowanie jest kluczowym elementem, jest twarzą marki, znaczkiem, który będzie nam towarzyszył przy każdej okazji. Oczywiście nie zbudujemy domu bez cegły tak jak nie zbudujemy spójnego wizerunku bez logo, ale samo logo to tylko początek, tak jak cegła jest początkiem dla budowy naszego, nowego domu. Nie schronimy i nie ogrzejemy się tylko w jednej cegle, tak jak nie stworzymy rozpoznawalnej marki za pomocą samego logo.

Budowa księgi znaku

Księga znaku jest jak instrukcja obsługi logo marki. To księga znaku jest „drogowskazem” dla osób, które będą korzystać z naszego logo. To ona określa zasady jakimi powinniśmy się kierować przy pracy z Twoim znakiem.

Dobre logo jest ważne, ale spójny wizerunek jest TURBO ważny.

Spójny wizerunek kluczem do sukcesu marki

No i wreszcie ten TURBO ważny, spójny wizerunek marki. W gąszczu otaczających nas reklam, nasza marka powinna mieć spójną identyfikację wizualną. To przede wszystkim ona powoduję, że nasza marka jest rozpoznawalna. Kreacje reklamowe, elementy wizerunkowe i inne nośniki powinny charakteryzować się wspólnymi elementami graficznymi, ujednoliconymi fontami czy też układem zdjęć i kolorami. Powtarzalność nośników przekazu informacji naszej marki spowoduje, że z czasem będzie ona rozpoznawalna. Dobry wizerunek marki, częstotliwość i różnorodność ekspozycji kreacji oraz czas to klucz do sukcesu. Potrzeba czasu, aby dać szansę zaprzyjaźnić się odbiorcy z naszą marką. Częstotliwość i różnorodność ekspozycji materiałów promocyjnych (reklamy prasowe, internetowe czy też reklama telewizyjna) oraz obecność marki w social media to skuteczni pomocnicy w budowaniu świadomości o marce.

Konkluzja

Logo, spójny wizerunek, czas, częstotliwość i różnorodność ekspozycji — Nie ma w tym zestawie ważnych i ważniejszych elementów składowych w budowaniu marki, każdy z nich jest tak samo ważny. Tworząc logo nie możemy zapomnieć o wizerunku marki. Tworząc wizerunek, nie możemy zlekceważyć siły logo.

(1) Pełną treść badania signs.com można obejrzeć tutaj: https://www.signs.com/branded-in-memory

Facebook
Twitter
LinkedIn

Szukasz miejsca na swoją stronę www?

Polecam hosting w Seohost, z którego sam używam, a z kodem ARTUR25 otrzymasz aż 25% zniżki przy rejestracji dowolnego serwera!

25% taniej!

na hosting z kodem ARTUR25

Odkryj darmowe kreatywne zasoby

Szukasz niezawodnego hostingu?

Polecam hosting w Seohost, z którego sam używam, a z kodem ARTUR25 otrzymasz
aż 25% zniżki
przy rejestracji dowolnego serwera!

25% taniej!

na hosting z kodem ARTUR25

Zgłoś niedziałający link

Za każde zgłoszenie, które przyczyni się do jakości katalogu przydatnych narzędzi online z góry dziękuję!